Şaka Değil Gerçek -4

Beş Kez Zehirlenebilir!
Bir gerizekalılık örneği daha…
“odatv.com/yemek-sirketiyle-sozlesmede-5-kez-zehirlemeye-izin-var-maddesi-2306171200.html” haberine göre;
“AÇIK MADDE OLARAK 5 KEZ ZEHİRLENME VAKASI OLMASI DURUMUNDA…”
Yemek kontrolünün başındaki isim olduğuna Emniyet ifadesinde dikkat çeken Binbaşı A.A., ilk zehirlenme olayının ardından bir yazı ile sözleşmenin feshinin yapılması gerektiğini komutanlarına bildirdiğini söyledi. Sözleşmede yer alan bir madde nedeniyle fesih yapılmadığını komutanlarının anlattığını belirten Binbaşı A.A. ifadesinde şunları söyledi:
“Zehirlenme vakaları ile ilgili olarak ilk zehirlenme vakası olduğunda, üst rütbedeki komutanlarıma durumdan dolayı zehirlenme vakası gereği sözleşmenin feshedilmesi ve ceza işlem için bilgi verdim ve yazı yazdım. Ancak üst rütbeli komutanlar sözleşmede açık madde olarak 5 kez zehirlenme vakası olması durumunda veya yemeklerin kötü çıkması durumunda sözleşmenin feshedilebileceği şeklinde kesin amir hüküm var diye bana söylediler. Ben de bu amir hükmü sözleşme maddeleri arasında okudum. Yemek hizmeti sunan şirket ile Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeyi yapmıştır.”

Yorum:
Nasıl bir mantıktır? Beş kez zehirlenmeye izin var! Aman sakın altı kere olmasın! Beş mübarek sayı!
Ya da bu mantıkla hareket edenler, tam bir Doğal Seçilimci! Yani, beş kere zehirlenme durumunu atlatabilenler, uyum sağlayıp hayatta kalanlar, daha güçlü olarak görevlerini yapabilirler, nesillerini devam ettirebilirler! Lafa gelince, sorsan, büyük ihtimalle evrim karşıtıdırlar! Oysa; orman kanunlarını en güzel biçimde işletenler kendileridir!
Karşılarındakilerin insan olduğunu unutuyorlar ya da hesaba almıyorlar! Ne de olsa gariban anadolu çocuğu, asker…
Oysa ki; bir siyasetçi, padişah, sultan olsa yemekleri önceden tadıp bu tür olaylara izin vermemek adına önlemler alındığını biliyoruz. Günümüz sultanlarının koruma ordularıyla gezinebildiğini de bilmekteyiz… Dinen, eğer ki Tanrıya inanıyorlarsa, her ikisinin de aynı, eşit, kul olduğunu bilmeleri gerekirdi… Ama nerde! Hepsi sözde! Tüm bu din, iman sömürüleri furyasında yırtılan hep “deli Bekir’in yakası!”
Aslında tüm bunların; paraya, pula,şan ve şöhrete, sözde “seçilmiş” olanlara tapınma sisteminin, kapitalizmin doğal, normal sonuçları olduğunu görmemiz gereklidir!

Reklamlar
Bu yazı etik içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumunuzu Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.